Skočit na obsah


Fotka

Krádež účtu-varování


  • Zamčené téma Téma je zamčeno
6 odpovědí na toto téma

#1 panensky

panensky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 Příspěvků:
  • Server:CZ5
  • Postava:medvidek
  • Tým:Bastaaa

Odesláno 28 říjen 2017 - 04:31

Zdravím vespolek,dnes mi byl na CZ1 účet a byla to pro mě nová,nemilá zkušenost.

Princip byl takovýto:Dotyčný zkusil na podpoře zadat požadavek na změnu emailu (ne hesla).

Jak je známo,na podporu se nijak nepřihlašujete,pouze stačí vyplnit email.

Jelikož mám nick panensky,zkusil zadat jeden z nejběžnějších emailů v česku panensky@seznam.cz.

A to trefil,takže podpora bez dalšího prověřování převedla postavu z tohoto emailu,kterým jsem se celou dobu přihlašoval a pod tímto emailem i postavu zakládal na jím vytvořenou adresu.Z nového (svého) emailu pak zažádal o nové heslo,které se mu automaticky vygenerovalo a tím bylo dílo dokonáno.Proto všem doporučuji svůj email nikomu nesdělovat,nebo se hlásit z jiného emailu,který se nespojuje s postavou a který lze vydedukovat.Přeji hezký večer


  • LordLxad se toto líbí

#2 Oiburk

Oiburk

    V důchodu

  • Members
  • PipPipPip
  • 768 Příspěvků:
  • Server:CZ6
  • Postava:Krubio



Odesláno 28 říjen 2017 - 04:51

Ahoj, jen se zeptám, kde jsi přišel na to že jsme bez dalšího prověřování změnili email? 

 

Dotyčné osobě jsem sám napsal několik informací které chci o účtu vědět. Hlavní otázka byla, registrační email a jestli byl email někdy měněn. Osoba na to odpověděla správně.

 

A ano máš pravdu. Není dobré někomu dávat své přihlašovací údaje, což ty jsi nejspíše udělal.



#3 panensky

panensky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 Příspěvků:
  • Server:CZ5
  • Postava:medvidek
  • Tým:Bastaaa

Odesláno 28 říjen 2017 - 05:01

To jsem neudělal a účet mám zpět jen díky vyjednávání mé přítelkyně s touto osobou.Celá komunikace lze i zveřejnit.Dotyčné osobě je údajně 13 let a pod pohrůžkou záměru řešit to přes policii sdělila nové přihlašovací údaje.Z této komunikace je i patrné,že to prostě jen zkusil a vyšlo to.

Nejpřirozenější odpověď je na tyto otázky ano,je to registrační email,ne nikdy jsem ho neměnil-když už je nick panensky a dotycny zjistí,že tipl správně mail,který byl skutečně panensky@seznam.cz

Milý Oiburku,pakliže si takto představuješ zabezpečení a ochranu dat,pak by jsi se měl nad tím raději zamyslet a nehájit se tímto chabým způsobem.

Spíše by jsi mohl navrhnout,aby se na podporu mohlo hlásit pouze mailem a heslem,tak jako do hry například a ne mne osočovat,že jsem dal někomu své přihlašovací údaje.


  • LordLxad a cory klikli "Líbí se mi"

#4 Oiburk

Oiburk

    V důchodu

  • Members
  • PipPipPip
  • 768 Příspěvků:
  • Server:CZ6
  • Postava:Krubio



Odesláno 28 říjen 2017 - 05:15

Z větší části si za to můžeš sám, že používáš stejný email jako je tvůj nick ve hře. Takže je to spíš tvoje chyba, že se něco takového stalo.

 

Já se žádným chabým způsobem nehájím. Hráč odpověděl na 3 otázky, na které jsem se ho zeptal (které souvisely s účtem) jestliže to byla pouze jen náhoda že je správně odpověděl, tak by si kluk měl dát sportku.

 

Napsal jsem že jsi to "nejspíše" udělal, ne že jsi to udělal. To je velký rozdíl. 

Protože v ten moment to tak vypadalo, když ten dotyčný kluk věděl o tvém účtu dost informací.



#5 panensky

panensky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 Příspěvků:
  • Server:CZ5
  • Postava:medvidek
  • Tým:Bastaaa

Odesláno 28 říjen 2017 - 07:12

otázky byly tři.1 je tento email registrační?2.měnil se tento email někdy?3.kupoval jsi někdy na tento účet donuty?

-oficiální sdělení z podpory-pozn.

Na všechny tři otázky je pravděpodobnost správné odpovědi více než vysoká,řekl bych více než 90ti procentní,to se sportkou nemá nic společného,pakliže by byla taková pravděpodobnost ve sportce,už by byla většina sázejících milionáři.

Za další,rozhodně nejsem jediný,který takovou vazbu meziu nickem a účtem má nebo měl.

A za poslední a to nejdůležitější,nemám v úmyslu se zde dohadovat a kydat špínu na tebe ani ostatní moderátory,toto je věcí vývojářů a playaty, píši to jako varování pro všechny ostatní "naivní" hráče,kteří si tak jako já doposud mysleli,že toto není možné.

Nevidím nic jednoduššího,nežli zabezpečit žádosti na podporu heslem a takové problémy budou navždy minulostí.

Rozhodně nepovažuji za hlavní chybu skutečnost,že nick a email mají souvislost.


  • algeroth se toto líbí

#6 pandalk

pandalk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 Příspěvků:

Odesláno 28 říjen 2017 - 07:37

niekoho už dobieha karma (lol)  (think) .



#7 MrMitchellinCZ

MrMitchellinCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 Příspěvků:
  • Server:CZ2
  • Postava:MrMitchellinCZE
  • Tým:Czech Beer

Odesláno 28 říjen 2017 - 08:18

Jojo, všudepřítomní zloději. Upřímně jsem si ze tvého příspěvku něco vzal, a ačkoliv můj mail není úplně podobný jménu mé postavy, asi si nechám účet převést na jiný mail. Alespoň že to dobře dopadlo, a svůj účet máš zpátky.


Jediná cesta k vítězství je tvrdá práce.





0 uživatelů si čte toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních